Gdynia i Iława – oczami Wiktorii i Kamila

Gdynia i Iława … „oczami jakich nie macie”

W środę, 5 lutego 2014 r., o godzinie 18:00 w Centrum Integracja, przy ul. R. Traugutta 2 w Gdyni, odbył się niecodzienny wernisaż pt. „Iława- Gdynia jakiej nie znacie, oczami jakich nie macie”.

Prezentowano na mim prace fotograficzne dwójki uczniów: Wiktorii z Gimnazjum nr 2 w Iławie oraz Kamila z Gimnazjum nr 3 w Gdyni.  Prace są szczególne, bo i ich autorzy są szczególni. Uczniowie uczęszczają do szkół integracyjnych ze względu na niepełnosprawność.

Obydwoje od początku tego roku szkolnego uczestniczą w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym „Dwa wymiary, dwa miasta – Iława i Gdynia w fotografii” , którego głównym celem jest integrowanie 22 osobowej grupy młodzieży z obydwu miast w kontekście przełamywania barier i budowania postaw tolerancji wobec osób niepełnosprawnych oraz wyrażanie własnej  wrażliwości  poprzez fotografię. Zatem środowa wystawa w „Centrum Integracja” była jednym z działań i etapów powyższego projektu, którego zakończenie i podsumowanie zaplanowano na koniec roku szkolnego 2013/14.

W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele władz obu miast, wiceprezydent Gdyni – Pani Ewa Łowkiel oraz wiceburmistrz Iławy –  Pan Andrzej  Lewandowski.   Sama wystawa  mogła odbyć się  w  „Centrum Integracja” w Gdyni  dzięki uprzejmości dyrektora tego obiektu – Pana Michała Urbana, a całe przedsięwzięcie  dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji  dyrekcji    i nauczycieli  z obydwu szkół:  Pani dyrektor Doroty Szymańskiej i opiekunki koła fotograficznego Pani Małgorzaty Grabowicz z Gimnazjum nr 3 w Gdyni oraz Pani dyrektor Barbary Szabelskiej, wicedyrektora – Pana Piotra Bryla i opiekuna koła fotograficznego – Pana Kazimierza Dudy z Gimnazjum nr 2 w Iławie .

Na wernisażu nie zabrakło  zaproszonych gości, uczniów uczestniczących w projekcie oraz ich rodziców, którzy przy kawie                   i przepysznym torcie mogli podziwiać szczególną wrażliwość utrwaloną na fotografiach Wiktorii i Kamila.

Możliwość komentowania wyłączona

Komentarze zamknięte.