CHleB , chLEbeK, chLEbUś

100_7598100_7585Po raz pierwszy nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”,

organizowanej przez Fundację Dobre Życie.

Akcja trwa w dniach 16-23 października

Celem kampanii jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz podniesienie świadomości naszych uczniów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami.

100_7573

Przygotowaliśmy plakaty informacyjne z dokładnym przebiegiem akcji. W holu na parterze została przygotowana wystawa informująca o zasadach zdrowego stylu życia.

Na ścianach korytarzy szkolnych zawisły przysłowia związane z chlebem oraz różne przepisy na zdrowy chleb na zakwasie. Przepisy na chleb dostępne są w Centrum Multimedialnym.

100_7568

Przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych, które były zgłoszone na konkurs „ Chleb nasz codzienny”. Zwycięzcą konkursu plastycznego została Nikola Szróbka z klasy I A.

Zwycięzcami napisanego wiersza ‚”O chlebie”zostały klasy : IA i IB. Na lekcjach informatyki uczniowie przygotowali   ulotki i prezentację multimedialną na temat zdrowego stylu życia. Wychowawcy wszystkich klas naszej szkoły na lekcjach wychowawczych przeprowadzali pogadanki na temat „ Kilka słów o zdrowym odżywianiu. W pracowni biologicznej uczniowie wraz z nauczycielem przygotowali zakwas.

100_7577

Na tym zakwasie w centrum multimedialnym, a także na zajęciach koła Caritasu, jego członkowie oraz chętni uczniowie wypiekali chleb. Użyliśmy do tego piekarników konwekcyjnych. Były chleby z mąki razowej, mąki pszennej bez dodatków i z dodatkami różnych nasion – słonecznika, soi, dyni, płatków owsianych itp.

100_7579

Młodzież i pracownicy naszej szkoły mieli możliwość degustacji pieczywa. W szkole zapachniało chlebem.

100_7588

autor: nauczyciele biblioteki